Orzechy ziemne

Do czego warto wykorzystywać orzeszki ziemne?

Orzechy ziemne są produktem, którym warto byłoby się zainteresować Warto docenić nie tylko walory smakowe tych orzechów, ale również ich właściwości prozdrowotne. Orzechom arachidowym, bo tak również bywają nazywane orzechy ziemne wykazują pozytywny wpływ na naszą urodę (https://www.bee.pl/9228-orzechy-ziemne). Przyjrzyjmy się więc z bliska witaminom i minerałom, które znajdziemy w orzeszkach ziemnych.

Poznaj wyjątkowe właściwości orzechów ziemnych

Nie ulega wątpliwości, że orzeszki ziemne znajdziemy w większości zarówno mniejszych jak i większych supermarketów. Jeśli zależy nam jednak na tym, aby były one jak najwyższej jakości, zdecydujmy się na zakup orzeszków ziemnych w sklepie z ekologicznymi produktami. Unikajmy także zakupu orzeszków solonych, gdyż nie są one tak zdrowe jak orzechy pozbawione dodatku szkodliwej soli. Co zaś dobrego znajdziemy w orzeszkach ziemnych? Przede wszystkim są one skarbnicą białka. To orzechy, w których znajdziemy go wyjątkowo dużo. Warto więc wkomponować je do swojej codziennej diety, jeśli narzekamy na brak odpowiedniej ilości białka w naszym menu. Orzechy arachidowe charakteryzują się również wysoką zawartością witamin z grupy B. W szczególności należy wspomnieć o witaminie B3, zwanej także niacyną. Wspaniale wpływa ona na nasz układ nerwowy. Ochrania nas przed negatywnymi skutkami stresu oksydacyjnego. Udowodniono również, iż dzięki witaminom z grupy B można w skuteczny sposób ograniczyć ilość napięciowych bólów głowy. 

Do czego wykorzystywać fistaszki?

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy orzeszki ziemne spożywali solo. W połączeniu z owocami, zarówno tymi suszonymi jak i świeżymi będą one stanowiły doskonałą przekąskę na drugie śniadanie lub podwieczorek. Nie sposób nie zauważyć, że bardzo wielu ludzi dodaje je również do sałatek. Szczególnie korzystnie będą się one komponowały ze szpinakiem oraz gruszką. Zanim dodamy orzeszki fistaszkowe do naszych sałatek, warto było dodać je podprażyć, najlepiej na suchej patelni. Wydobędziemy wówczas z nich charakterystyczny aromat. Staną się również delikatnie złociste. Orzeszkami arachidowymi powinny zainteresować się również osoby, które chcą udekorować swoje ciasta. Orzeszkami przekrojonymi na połówki możemy ozdobić na przykład boki tortu posmarowane kremem. Wreszcie, orzeszki ziemne możemy śmiało wykorzystać do przygotowania masła orzechowego. Będzie ono zdecydowanie smaczniejsze niż masło, które możemy zakupić w większości sklepów spożywczych. Do przygotowania masła niezbędny nam będzie jednak blender, najlepiej kielichowy.

Jedzenie freepik - pl.freepik.com